Olgun Atila | Biyografi
18859
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-18859,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.5.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Biyografi

Olgun Atila
Olgun Atila Kimdir?

07 Eylül 1976’da Bornovada doğdu.

Eğitim

İlköğretimini Bornova Kars Halil Atila İlköğretim Okulu’nda , orta öğretimini Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi’nde , yüksek öğretimini Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde tamamladı. İngiltere’de bulunan Luton Üniversitesi’nde İngilizce eğitimi aldıktan sonra , Dokuz Eylül Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Kentsel Tasarım Bölümünde master yaptı.

Ailesi

Olgun Atila evli ve 2 çocuk babasıdır.

İş Yaşamı

Eğitimini tamamladıktan sonra , mimari proje ve inşaat yapımı alanında faaliyet gösteren Olgun Atila Mimarlık Limited Şirketi’ni kurdu.

Siyasi Yaşamı

2009 yılı yerel seçimlerinde CHP – Bornova Belediyesi Meclis Üyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 2009-2013 yılları arası İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde Divan Katipliği görevini üstlendi. 2009 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Komisyonu Başkanı olmuştur. 2014-2019 dönemi Bornova Belediye Başkanlığı yapmıştır

Sosyal Sorumluluk ve Ödüller

1996-2008 yılları arasında yerel bir gazetede “Değişim” adlı köşe yazarlığı yaptı. 2006-2008 yıllarında , barış , birlik , beraberlik ve kardeşliğin savunucusu İzmir Dostluk Birliği Platformu Başkanlığı görevini üstlendi.

Nisan 2014 tarihinden buyana Bornova Belediye Başkanı olarak görev yapan Olgun Atila, bu süre zarfında spor alanında yaptığı önemli hizmet ve projelerden dolayı;

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi 2017 Yılı Fair Play Ödülleri kapsamında ‘Sportif Fair Play Kariyer Dalında Şeref Diploması’  ödülü,

Türkiye Spor Yazarları Derneği İzmir Şubesi tarafından ‘2016 Ege’de Yılın Spor Adamı’ ödülü

‘Basketbol Adamları Derneği Basketbol Oskarları ve Spor Hizmet Ödülleri kapsamında ‘2016 Yılı Basketbol Büyük Ödülü’ne layık görüldü.

Hizmetlere Ödül ve Plaketli Teşekkür

Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği
Bornova’ya hizmet yolunda ödül

Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM ) Yerel Yönetim Ödüleri’nde Bornova Belediyesi’nin  “Borbel E-Kent Bilgi Sistemi Projesi” ödüle layık görüldü. Başkan Olgun Atila, hizmet yolundaki projelere verilen ödülü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun elinden aldı.

Ege Üniversitesi
Başkan Atila’ya onur ödülü

Bornova Belediyesi’nin yaşam stadartlarını yükseltmek için yaptığı çalışmalara bir ödül de üniversiteli gençlerden geldi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Ege Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kristal Yaka İş Ödülleri’nde onur ödülüne layık görüldü. Düzenlenen törende ödülünü alan Atila, gençlere seslenerek; “Önemli olan sadece genç olmak değil, genç bakışa sahip olabilmektir. Bildiğiniz yoldan hiç şaşmayın ve ideallerinizden kesinlikle vazgeçmeyin. Bu ülkeyi daha ileriye taşıyacak sizlersiniz” diye konuştu.

Pi Derneği
Gençler için çalışmalara Pi Gençlik Derneği’nden teşekkür

Başta dezavantajlı durumdaki gençler olmak üzere gençlik hakları ve sorunları üzerine çalışmalar yapan Pi Gençlik Derneği’nin AB Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı desteği ile yürüttüğü Genç Bak-İş Projesi’nin İzmir’de gerçekleştirtiği toplantıya katılan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya gençler için yürüttüğü çalışmalar nedeniyle plaket verildi. 81 ilden gelen Gençlik Meclisi ve Gençlik Örgütlerinin temsilcilerinin katıldığı toplantıda Bornova Belediyesi’nin gençler için bir çok proje ürettiğini ifade eden Başkan Atila, Gençlik Merkezi, Dost Kart ve Gençlik Meclisi gibi uygulamaları anlattı.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
İzmir’de sporun yeni adresi: Bornova

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği İzmir Şubesi, başta Doğanlar’daki Bornova Stadı olmak üzere spora yaptığı yatırımlar nedeniyle Başkan Atila’ya onur belgesi verdi. Atila, belgesini Şube Başkanı Şaban Acarbay’ın elinden aldı.Türkiye’nin ilk kadın hakları konseptli basketbol turnuvası Karar Ver Cup Bornova Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.  Atatürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen turnuvanın sonunda verdiği destek nedeniyle Bornova Becker Spor Kulübü Başkanı Volkan Kebir, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya teşekkür plaketi takdim etti.

Alevi Dernekleri
Alevi Derneklerinden Başkan Atila’ya teşekkür

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova’da faaliyet gösteren Alevi derneklerinin temsilcilerini makımında ağırladı. Ziyarete,  Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Bornova Şubesi, Pınarbaşı Alevi Kültür Derneği, Sivas İmranlılar Derneği, Çorum Eşençay Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği, Altındağ Tahtacılar Derneği, Sivas Divriğililer Derneği, Gökdere Kültür ve Dayanışma Derneği temsilcileri ile Atatürk Mahallesi Cemevi Mütevelli Heyeti katıldı. Samimi bir ortamda geçen ziyarette, dernek temsilcileri Başkan Atila’ya alevi derneklerine verdiği destek için teşekkür etti.

Yazıcık Belediyesi
Bornova’nın adı Tokat-Yazıcık’ta

Bornova Belediyesi’nin geçen yıl kardeş belediye anlaşması imzaladığı Tokat’ın Yazıcık Belediyesi, ilçenin merkez caddesine “İzmir Bornova” adını verdi. Yazıcık Belediye Başkanı Tuncer Uzunoğlu yaptıkları yardımlardan dolayı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya ilçelerinin kalkınmasında verdikleri önemli desteklerden dolayı plaket vererek teşekkür etti.

Direklerarası Seyirci Ödülleri
Tiyatro’da da Bornova farkı

Türkiye genelinde tiyatroların değerlendirildiği Direklerarası Seyirci Ödülleri Bornova Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen törende sahiplerine verildi. Tiyatroya ve sanata katkıları nedeniyle Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya jüri özel ödülünün verildiği gecede Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu da Kral Lear isimli oyunla canlandırma dalında ödül aldı.

Bornova Belediyesi Mahalle Muhtarları
Ortak akıl buluşması

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, yapılan faaliyet ve projeleri değerlendirmek üzere mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Muhtarların görüş ve önerilerini de açıkladığı toplantı sonunda Başkan Atila’ya hizmetleri nedeniyle teşekkür plaketi verildi.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
İzmir’de sporun yeni adresi: Bornova

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği İzmir Şubesi, başta Doğanlar’daki Bornova Stadı olmak üzere spora yaptığı yatırımlar nedeniyle Başkan Atila’ya onur belgesi verdi. Atila, belgesini Şube Başkanı Şaban Acarbay’ın elinden aldı.Türkiye’nin ilk kadın hakları konseptli basketbol turnuvası Karar Ver Cup Bornova Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.  Atatürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen turnuvanın sonunda verdiği destek nedeniyle Bornova Becker Spor Kulübü Başkanı Volkan Kebir, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya teşekkür plaketi takdim etti.

Dökümcüler Küçük Sanayi Sitesi esnafı
Bornova’ya hizmete plaketli teşekkür

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Işıkkent’te faaliyet gösteren Dökümcüler Küçük Sanayi Sitesi esnafı ile düzenlenen toplantıda biraraya geldi. İzmir Dökümcüler Odası Başkanı Muzaffer Üründü, esnafa yönelik hizmetleri nedeniyle Başkan Atila’ya, teşekkür plaketi verdi.